Badanie nasienia po wazektomii w Katowicach

badanie-nasienia-po-wazektomiiWazektomia Katowice. Jeżeli jesteś z Katowic lub jego okolic i chcesz skorzystać z bezpłatnego badania nasienia po wazektomii w ZdrOva, będziesz musiał próbkę wysłać do nas do Warszawy lub jeżeli bywasz często w Warszawie – dostarczyć osobiście.

Badanie nasienia po wazektomii ma na celu sprawdzenie, czy w ejakulacie w ogóle obecne są plemniki. Nie ma na celu badania ich ruchliwości ani analizy, w jakim odsetku poruszają się szybko, a w jakim wolno. W związku z tym nie ma potrzeby stosowania się do zaleceń WHO 2010, które mówią, że nasienie należy dostarczyć do badania nie później niż 1 godzinę po ejakulacji. Wytyczne WHO 2010 dotyczą badania płodności mężczyzny w przypadku, gdy partnerka długo nie może zajść w ciążę.

W przypadku badania nasienia po wazektomii – jeżeli stwierdzilibyśmy obecność nawet nieruchomych plemników, to by znaczyło, że wazektomia się nie udała i trzeba ją powtórzyć, albo – że należy powtórzyć badanie nasienia po jakimś czasie i kilku kolejnych ejakulacjach.

Większość metod No Scalpel Vasectomy ma odsetek niepowodzeń (tzw. rekanalizacji) na poziomie 5-9%! To norma i u co 20. – co 12. pacjenta wykonuje się poprawkę!

W przypadku stosowanej w w Gabinecie ZdrOva metody KANADYJSKIEJ No Scalpel Vasectomy – odsetek niepowodzeń zabiegu wynosi od 0 do 0,5%. W ZdrOva poniżej 0,1 %

Dlatego nasienie można wysłać kurierem z Katowic do Warszawy w szczelnie dokręconym pojemniku na mocz. Może ono być w drodze 2-3 dni (latem podczas upałów raczej 2 niż 3:)). Proszę raczej nie wysyłać w czwartki czy piątki, ponieważ przesyłka (nawet kurierska) może dotrzeć do nas na poniedziałek. Przez te kilka dni próbka może ulec procesom gnilnym. Proszę nie wysyłać pocztą, ponieważ nie odbieramy przesyłek awizowanych.

czytaj dalej