Wazektomia Katowice – guzki w piersiach u kobiet

Wazektomia Katowice – co mają wspólnego zmiany w piersiach u kobiet z wazektomią u mężczyzn?

Wazektomia Katowice. Ogromna większość mężczyzn decydujących się na zabieg wazektomii, robi to dla swoich partnerek. Wiele kobiet ma problemy z gruczołami sutkowymi (torbiele, włókniaki czy inne guzy). Często słyszą one od swoich lekarzy, że nie powinny stosować antykoncepcji hormonalnej ze względu na nie do końca wyjaśnione zmiany w piersiach.

Jeżeli dodatkowo nie mogą  lub nie tolerują innych form antykoncepcji – dobrym wyjściem jest wazektomia u partnera.

Można pokusić się o stwierdzenie, że jeżeli mężczyzna poddał się zabiegowi wazektomii, to ryzyko wystąpienie zaburzeń w piersiach u jego partnerki jest mniejsze.

Czy można się pokusić o stwierdzenie, że więcej wazektomii – to mniej raków piersi?

 

Poniższy obrazek i link pod nim wskazują, że według WHO oraz Amerykańskiego National Cancer Institute – ryzyko raka piersi, szyjki macicy oraz wątroby u młodych kobiet które stosowały hormony przez co najmniej 4 lata przed urodzeniem pierwszego dziecka – wzrasta. W tzw metaanalizie (analiza 39 badań spełnaijących warunki medycyny opartej na dowodach) „Oral Contraceptives and Breast Cancer” przeprowadzonej przez Chris Kahlenborn, MD, Francesmary Modugno, PhD, MPH, Douglas M. Potter, PhD, Walter B. Severs, PhD –  wykazano taki związek.

Wazektomia Katowice a rak piersi


Komentarze

Dodaj komentarz