Wazektomia Cena

Wazektomia cena - Katowice

Wazektomia cena w katowicach. – Oszczędzajmy Kochanie na podróże 🙂

Jako mieszkaniec Katowic zastanawiałeś się na pewno, jaka forma antykoncepcji jest najbardziej ekonomiczna. Być może brzmi to niewiarygodnie ale jedną z najtańszych metod zapobiegania ciąży jest antykoncepcja męska w postaci wazektomii! Koszty różnych metod antykoncepcji porównujemy poniżej. Ale walory zabiegu wazektomii są nie tylko pieniężne lecz także zdrowotne i emocjonalne. Jest to rozsądna forma antykoncepcji z punktu widzenia całej rodziny. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną są nierzadko drażliwe, płaczliwe i agresywne, a także mają obniżone libido – oczywiście nie wszystkie i nie zawsze – jednak te działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej są dobrze udokumentowane i udowodnione i zapisane są w każdej ulotce antykoncepcyjnych leków hormonalnych. Działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej jest też wiele poważnych chorób. Wazektomia u partnera uwalnia kobiety od ryzyka związanego z tymi działaniami niepożądanymi, buduje świadomość oparcia w mężczyźnie – a zadowolona kobieta to najlepsza droga do szczęśliwej rodziny. Statystycznie też mężczyźni po wazektomii chętniej chodzą do lekarza, więc w przypadku różnych dolegliwości łatwiej i szybciej wykrywa się u nich nieprawidłowości i wprowadza leczenie – w konsekwencji są więc zdrowsi. 

Wazektomia cena

Wazektomia cennik
Wazektomia cena z wizytą kwalifikacyjną. Cena obejmuje:

  1. Wywiad (czyli rozmowa kwalifikacyjna)
  2. Badania z krwi (HIV, WZW B, WZW C)
  3. Badanie palpacyjne worka mosznowego (czy dostępne są nasieniowody)
  4. Badanie USG moszny i jąder (czy nie ma jakichś przeciwwskazań do wazektomii)
  5. Zabieg wazektomii
  6. Materiały opatrunkowe na kilka dni po zabiegu wazektomii
  7. Szczegółowe zalecenia jak postępować po zabiegu – na piśmie – napisane zrozumiałym językiem
  8. Ew. badanie kontrolne po zabiegu
  9. Jednokrotne badanie nasienia po zabiegu wazektomii
2000 zł
Sama wizyta kwalifikacyjna do wazektomii – bez zabiegu 200 zł
Usługi dodatkowe
Rewazektomia (przywrócenie drożności nasieniowodów).

*Polecamy klinikę dr Steina na Florydzie, ponieważ rewazektomia jest zabiegiem mikrochirurgicznym o wiele bardziej skomplikowanym, trwającym około 4-5 godzin. W Tampa przeprowadzany jest pod dużym powiększeniem przez doświadczonego operatora, który wykonuje rocznie około 3 tysięcy wazektomii i 100 rewazektomii. Doświadczeni chirurdzy operują także w Wielkiej Brytanii ale tam ceny zabiegu są jeszcze wyższe.

5,900 USD
plus koszta przelotu
oraz pobytu w USA. 

Cena Wazektomii w Gabinecie ZdrOva w Katowicach – w porównaniu z innymi metodami antykoncepcji.

WAZEKTOMIA. Cena zabiegu to 2000 zł, kalkulacje finansowe kosztów są więc dość proste. Biorąc pod uwagę, że najczęściej decyduje się na nią mężczyzna w takim wieku, że będzie jeszcze współżył z płodną partnerką przez następne 20 lat – koszt antykoncepcji wynosi więc kilka złotych miesięcznie.

PREZERWATYWY. Prezerwatywy, o ile współżyjemy 1 raz na 3 dni czyli około 10 razy w miesiącu, (przy cenie kilku złotych za sztukę) – koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
HORMONY. Antykoncepcja hormonalna dla kobiet – to koszt od kilkunastu nawet do ok. 70 zł miesięcznie za same tabletki, a dochodzą do tego koszty kontroli lekarskich co pół roku.
SPIRALA. Nieco tańszą alternatywą jest spirala = wewnątrzmaciczna wkładka antykoncepcyjna (miedziowa najtańsza) – koszt ok. 10 zł miesięcznie – wkładka hormonalna 20-30 zł miesięcznie.

W tym zestawieniu wazektomia plasuje się na pierwszym miejscu, jako najtańsza metoda antykoncepcyjna, wymagająca jednego zabiegu, bez konieczności pamiętania o cyklicznym powtarzaniu – a do tego całkowicie pod kontrolą mężczyzny. Niska cena wazektomii jako metody antykoncepcyjnej dla mężczyzn, prostota zabiegu oraz niski odsetek powikłań powoduje, że ponad 500 tysięcy wazektomii wykonywanych jest rokrocznie w samych Stanach Zjednoczonych i około 180 tysięcy w Wielkiej Brytanii.

Ile kosztuje wazektomia w ZdrOva, w Katowicach?
Cena zabiegu wynosi 1800 zł.

Cena wazektomii obejmuje dodatkowo:
Badanie kontrolne po kilku dniach od zabiegu – nieobowiązkowe w przypadku braku powikłań
Badania laboratoryjne z krwi pacjenta w kierunku chorób zakaźnych (bezpośrednio przed zabiegiem)
Jednokrotne podstawowe, komputerowe badanie nasienia (zwykle 8-12 tygodni po zabiegu). Osoby mieszkające daleko, mogą, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, przysłać próbkę kurierem do Warszawy i otrzymają wynik drogą mailową.

Koszta dodatkowe:
Zabieg wazektomii bezpośrednio poprzedzony jest konsultacją oraz badaniem kwalifikacyjnym (USG moszny i jąder)  – cena 200 zł. Wizyta ma na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta, wskazań i przeciwwskazań do zabiegu, omówienia rzadkich, jednak możliwych powikłań.

Ponieważ odwracalność wazektomii nie jest 100 procentowa, niezdecydowani pacjenci podczas wizyty kwalifikacyjnej mogą omówić indywidualne wskazania i przeciwwskazania, mają czas na ostateczne podjęcie decyzji, czy poddać się zabiegowi. Cena wizyty kwalifikacyjnej do wazektomii zawiera bezpłatne podstawowe komputerowe badanie nasienia. Badanie to jest bezpłatne jedynie podczas wizyty kwalifikacyjnej. Pacjent powinien przywieźć próbkę nasienia w kubeczku do badania moczu, lub zgłosić się ok. 30 minut wcześniej. Obecność partnerki podczas wizyty kwalifikacyjnej do wazektomii jest zawsze mile widziana.

Badanie nasienia przed wazektomią nie jest konieczne. Wykonuje się je jedynie wtedy, gdy pacjent od razu rozważa rewazektomię w przyszłości lub gdy nie ma dzieci (nie wiadomo, czy wazektomia jest w ogóle potrzebna).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz