Wazektomia Cena

Wazektomia Cena

Wazektomia cena - Katowice
Wazektomia cena w katowicach. – Oszczędzajmy Kochanie na podróże 🙂
Ile kosztuje wazektomia?

Jako mieszkaniec Katowic zastanawiałeś się na pewno, jaka forma antykoncepcji jest najbardziej ekonomiczna. Być może brzmi to niewiarygodnie ale jedną z najtańszych metod zapobiegania ciąży jest antykoncepcja męska w postaci wazektomii! Koszty różnych metod antykoncepcji porównujemy poniżej. Ale walory zabiegu wazektomii są nie tylko pieniężne lecz także zdrowotne i emocjonalne. Jest to rozsądna forma antykoncepcji z punktu widzenia całej rodziny. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną są nierzadko drażliwe, płaczliwe i agresywne, a także mają obniżone libido – oczywiście nie wszystkie i nie zawsze – jednak te działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej są dobrze udokumentowane i udowodnione i zapisane są w każdej ulotce antykoncepcyjnych leków hormonalnych. Działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej jest też wiele poważnych chorób. Wazektomia u partnera uwalnia kobiety od ryzyka związanego z tymi działaniami niepożądanymi, buduje świadomość oparcia w mężczyźnie – a zadowolona kobieta to najlepsza droga do szczęśliwej rodziny. Statystycznie też mężczyźni po wazektomii chętniej chodzą do lekarza, więc w przypadku różnych dolegliwości łatwiej i szybciej wykrywa się u nich nieprawidłowości i wprowadza leczenie – w konsekwencji są więc zdrowsi. 

Wazektomia cena

Wazektomia cennik
Wazektomia:

  1. Zabieg wazektomii
  2. Materiały opatrunkowe na kilka dni po zabiegu wazektomii
  3. Szczegółowe zalecenia jak postępować po zabiegu – na piśmie – napisane zrozumiałym językiem
2000 zł

Cena Wazektomii w Gabinecie ZdrOva w Katowicach – w porównaniu z innymi metodami antykoncepcji.

WAZEKTOMIA. Cena zabiegu to 2000 zł, kalkulacje finansowe kosztów są więc dość proste. Biorąc pod uwagę, że najczęściej decyduje się na nią mężczyzna w takim wieku, że będzie jeszcze współżył z płodną partnerką przez następne 20 lat ? koszt antykoncepcji wynosi więc kilka złotych miesięcznie.

PREZERWATYWY. Prezerwatywy, o ile współżyjemy 1 raz na 3 dni czyli około 10 razy w miesiącu, (przy cenie kilku złotych za sztukę) ? koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
HORMONY. Antykoncepcja hormonalna dla kobiet ? to koszt od kilkunastu nawet do ok. 70 zł miesięcznie za same tabletki, a dochodzą do tego koszty kontroli lekarskich co pół roku.
SPIRALA. Nieco tańszą alternatywą jest spirala = wewnątrzmaciczna wkładka antykoncepcyjna (miedziowa najtańsza) ? koszt ok. 10 zł miesięcznie ? wkładka hormonalna 20-30 zł miesięcznie.

W tym zestawieniu wazektomia plasuje się na pierwszym miejscu, jako najtańsza metoda antykoncepcyjna, wymagająca jednego zabiegu, bez konieczności pamiętania o cyklicznym powtarzaniu ? a do tego całkowicie pod kontrolą mężczyzny. Niska cena wazektomii jako metody antykoncepcyjnej dla mężczyzn, prostota zabiegu oraz niski odsetek powikłań powoduje, że ponad 500 tysięcy wazektomii wykonywanych jest rokrocznie w samych Stanach Zjednoczonych i około 180 tysięcy w Wielkiej Brytanii.

Ile kosztuje wazektomia w ZdrOva, w Katowicach?
Cena zabiegu wynosi 2000 zł.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz